Zařídit si bydlení ve skandinávském stylu není až tak těžké

0
12
Panoramic photo of modern house with outdoor and indoor lighting, at night

Severský styl je stále jedním z oblíbených při zařizování interiérů. Jeho největší výhodou je nadčasovost a jednoduché kombinování doplňků. Vytvoření skandinávského moderního interiéru není složité, budete-li se řídit těmito tipy.

Dřevo

Hlavní dominantou, od které se odvíjí zbytek zařízení, je dřevěná podlaha. Severský design se nese v chladnějších odstínech dřeva. Zvolte bledé varianty smrkové nebo borové podlahy. Jednoznačně nevolte teplé odstíny, jako například třešňovou nebo kaštanovou.

Komoda s lampou ve dřevě

Pokud už v místnosti máte koberec nebo dlažbu, kterou nechcete měnit, zkuste obložit dřevem jednu stěnu místnosti. Pokud se vám podaří sehnat krásné latě, nechte je ve své přirozené syrové barvě. V případě starších kusů je natřete na bílo.

Vpusťte dovnitř slunce

Světlo dokáže s místností dělat zázraky. Skandinávské interiéry
jsou vždy perfektně prosvětlené a sluneční. Ráda, jak toho docílit, je jednoduchá – zbavte se tmavých závěsů. Odložte z oken všechno,
co se dá. Tmavé, barevné a vzorované závěsy brání přímému slunečnímu světlu a nevhodně na sebe poutají pozornost. Parapety nechte čisté,
aby do pokoje vniklo světlo. Závěsy zvolte bílé, čisté a jednoduché. Pokud si na oknech chcete ponechat rostliny, rozložte je tak, aby parapet nebyl příliš přeplněný a barevný.

Nejoblíbenější barvy v bytech a domech seveřanů jsou bílá, šedá a zemité odstíny. Souhra těchto barev a jejich odstínů vždy vytvoří čistý a snadný vzhled interiéru. Pokud přece jen máte rádi veselejší barvy a bez nich se vám v domě špatně bydlí, sáhněte po jemných odstínech. Bledoučká modrá, zelená nebo pudrová růžová nic nezkazí. Místnost bude působit přátelštěji a pestřeji.

Modern Bedroom Interior At Night With Neon Light. Messy Bed, Clothes In Closet, Armchairs And Floor Lamp.

Méně je více

Čím méně materiálově a barevně odlišných doplňků budete mít, tím
více bude místnost vypadat seversky a nadčasově. Jednoduchost je pravidlem, které je v tomto designu přísně dodržováno.

Bílá jídelna s květinou

Čisté linie a opakování barev a materiálů vytváří skandinávskou harmonii. Snažte se prostor nepřeplnit, ale právě naopak, provzdušnit a otevřít. Nemusí být na každé skříňce vázy, květiny, rámečky a knihy. Nechte vyniknout samotnou skříňku a její tvar. Zavěste nad ni jednoduchý obraz a hotovo.

Předchozí článekTřípokojový byt v paneláku pro pohodlný život důchodkyně: Multifunkční box jako srdce bytu
Další článekVážení, vaření, kynutí těsta – multifunkční kuchyňští roboti to dokážou