SEMA Show: Chevrolet ukázal Chevy Beast

0
24

V závěru loňského kalendářního roku se v Las Vegas konala jedna z mála nezrušených motoristických akcí s názvem SEMA Show. Mezi ozdoby tradičního tunningového íventu ve městě hazardu patřil také off-roadový koncept automobilky Chevrolet s názvem Chevy Beast.

Poslední dvě sezóny automobilovým výstavám příliš nepřejí. Organizátoři zrušili několik autosalonů, a to nejen v Evropě, ale také například v USA, kde se ani v roce 2021 nekonal newyorský autoshow nebo autosalon v Detroitu. Akce SEMA Show 2021 se tak vrátila po roční pauze způsobené pandemií koronaviru. Navzdory nejisté realitě byli v roce 2020 američtí organizátoři do poslední chvíle optimističtí a doufali, že zdravotní situace v kombinaci s rozsáhlými výstavními plochami akci umožní uskutečnit.

Nestalo se tak, a tak milovníci tuningu nakonec museli na akci počkat až do loňského roku. V roce 2020 se SEMA Show nakonec konala jen online. Na loňské SEMA Show v Las Vegas představila automobilka Chevrolet hned několik svých novinek. Nejvýraznější byla kromě nového sporáku Corvette hlavně zmiňovaná studie offroadu Chevy Beast. Vysoce výkonný vůz je určen pro rychlou jízdu mimo silnici v neobydlených amerických končinách. Design auta zaujme na první pohled. Mimochodem, SEMA Show 2021 není typickou výstavou, ale spíše veletrhem, který není otevřen pro širokou veřejnost.

Na loňském listopadovém ročníku se prezentovalo kolem 1300 subjektů, které vystavovaly jak nové produkty, tak vozidla na objednávku. Kromě toho se v LAS Vegas při té příležitosti konalo více než 70 školení, díky kterým mohou návštěvníci zlepšit své profesní schopnosti nebo navázat kontakty s novými pracovníky. Čtyřmístný offroad Chevy Beast byl postaven na upraveném šasi pick-upu Silverado. Automobil upravený i pro vysokorychlostní jízdu v poušti chce využít popularity vysokovýkonných trucků.

Kromě zajímavého, drsného „looku“ chce Chevy Beast oslovit také silným pohonným ústrojím. V jeho útrobách totiž pracuje kompresorem přeplňovaný vidlicový osmiválec Chevrolet Performance LT41 o objemu 6,2 litru, který je naladěn na celkový výkon 478 kW (605 koní). K dispozici je desetistupňová automatická převodovka. Ostře řezané rysy dodávají vozu přísnější výraz. Interiér je upravován na míru a je minimalistický pro radost z jízdy spíše než přepychový komfort. Jízda na 37palcových terénních pneumatikách tak bude rozhodně potěšením a požitkem zároveň.

Koncept Chevy Beast je postaven na zmíněném a upraveném podvozku modelu Silverado, ovšem nejedná se o pick-up, ale propracovaný model vysokovýkonného terénního nákladního vozidla. Design auta je postaven na vysokém odpružení velkých kol, pro větší stabilitu je k dispozici 91palcový rozchod. Atraktivní offroad má výrazný trubkový rám, který dodává vozidlu pocit robustnosti a cestujícím pocit bezpečnosti. Dílo na čtyřech kolech podtrhuje drsná masku s přídavným osvětlením na střeše.

Předchozí článekCitroën DS PLR Break – Důvod vzniku tohoto hebeda je dnes pořádně bizarní!
Další článekModerní semafory z Ruska