Snažíte se hubnout? Poznejte mini-triky s banány či těstovinami, které oceníte během dne

0
16
Photo series of two female teenage vegans learning to cook while watching tutorials in internet.

I malé změny ve stravování pomohou, pokud toužíte, aby ručička na váze ukazovala lepší hodnoty.

Jaké banány jíst během toho, jak se snažíte zhubnout?
Banány jezte, dokud jsou žluto-zelené

Před úplným dozráním obsahují banány škrob, který se během trávení zcela nerozloží. Pokud zkonzumujete takové banány, rychleji se budete cítit sytá a nesníte víc, než potřebujete. Potraviny bohaté na rezistentní škrob totiž pomáhají snižovat hladinu cukru v krvi a jsou vhodné při léčbě obezity a tím pádem pomáhají i při hubnutí.

Těstoviny al dente

Al dente uvařené těstoviny z tvrdé pšenice zasytí na delší dobu než měkké těstoviny. Může za to nízký glykemický index, což znamená, že sacharidy obsažené v těstovině se do krevního oběhu dostávají pomaleji. Těstoviny z hrnce tak sceďte o pár minut dříve, budou chutnat stejně.

Young beautiful woman using digital tablet while cooking salmon filet in kitchen

Semínka absorbují více než devítinásobek svého objemu ve vodě a následně se z nich vytvoří jakýsi gel. Ten způsobuje pomalý přestup sacharidů do těla. Sacharidy se pomaleji mění na glukózu, kterou tělo využívá jako zdroj energie a tělo si tak udržuje pocit plnosti po dlouhou dobu. Navíc, chia semínka obsahují dostatek kyseliny alfa-linolenové, která je výborná pro pokožku, navrátí jí zářivý lesk.

Předchozí článekKteré potraviny nejvíce ohrožují zdraví srdce?
Další článekV květnu startuje 1. etapa opravy Barrandova mostu. Jaké to způsobí komplikace?