V květnu startuje 1. etapa opravy Barrandova mostu. Jaké to způsobí komplikace?

0
12

Na co jsme dlouho čekali, se nezadržitelně blíží. Už v květnu tohoto roku bude zahájena 1. etapa opravy Barrandova mostu, která by měla probíhat konkrétně od 14. května do 31. srpna 2022. Celkově jsou opravy jedné z nejvytíženějších dopravních tepen v republice rozděleny do několika let. Jsou naplánovány čtyři etapy, kdy ta poslední bude končit v květnu 2025. Pojďme se ale nyní blíže podívat na aktuální 1. etapu, jaké to způsobí komplikace řidičům a jaké jsou objízdné trasy.

O co půjde v 1. etapě?

V rámci 1. etapy projde opravou jižní polovina jižního mostu. V obou směrech budou zachovány dva průběžné jízdní pruhy a jeden odbočovací jízdní pruh. Bude odstraněna mostní část tvořící součást Strakonické rampy, která bude nahrazena novým mostem. Rekonstruována bude také horní část rampy a rovněž dvojice vnějších jízdních pruhů ve směru od Smíchova. Rekonstrukce se týká také dilatačního závěru na rampě a před sjezdem do Braníka. Opravou projde také spodní část mostu, která vede nad Strakonickou ulicí.

Objízdné trasy u 1. etapy

Je potřeba určitě zmínit, že veškeré objízdné trasy budou důsledně značeny příslušným dopravním značením. Tato dopravní značení dodávají specializované firmy, což zajišťuje jejich instalaci v souladu s předpisy. Mezi takové firmy patří třeba pražská firma AZ značky. V rámci 1. etapy se počítá s částečnou uzavírkou. Provoz v rámci jízdních pruhů na mostě bude zachován, ale vjezd z ulice strakonická na Barrandovský most ve směru na Braník se plánuje převést na:

  • objízdnou trasu D0 – Pražský okruh,
  • dále na ulici K Barrandovu,
  • a na D0 – Pražský okruh a směr D1.

U Strakonické ulice je potřeba počítat od Strakonické rampy průjezdnost pouze levým jízdním pruhem. Dopravní značení Praha bude rovněž upozorňovat na omezený provoz v souvislosti s přilehlou komunikací mezi opěrou Barrandovské rampy, kolejemi a cyklostezkou vedle Vltavy, kde bude sanována spodní část mostu nad železnicí.

Předchozí článekSnažíte se hubnout? Poznejte mini-triky s banány či těstovinami, které oceníte během dne
Další článekVíte, co vznikne, pokud se ametyst zahřeje: