Velcí průmyslníci budou zklamáni

0
12
Aerial view of warehouse storages or industrial factory or logistics center from above. Aerial view of industrial buildings and equipment machines at sunset

Systém vyplácení z Environmentálního fondu se prozatím měnit nebude. A to i přes řadu požadavků ze strany velkých firem, které do tohoto envirofondu pro znečišťování prostředí přispívají, a které chtějí, aby se jim více prostředků vracelo zpět.

Ministr životního prostředí Ján Budaj
„Průmyslníci si u nás neodkládají žádné peníze. Tyto řečičky už opravdu někdy člověku lezou na nervy. To jako kdyby předávali daně a stále by se ozývali, kdy jim ministerstvo financí daně vrátí. Peníze v envirofondu jsou peníze za poškozování klimatu. Ty peníze mají primárně sloužit ke zlepšování životního prostředí,“ zdůraznil po středečním jednání vlády ministr životního prostředí Ján Budaj, podle něhož si průmyslové podniky nárokují na peníze z envirofondu jen na vylepšení jejich zisků, protože mají nejlepší hospodářské výsledky.

High angle view of cars on production line in factory. Many robottic arms doing welding on car metal body in manufacturing plant. Image in 3D render.

Nejen vydělat, ale také pomoci planetě. Banky nabízejí společensky zodpovědné fondy, o co jde?
„Hlinikárny mají za loňský rok největší zisky. Tito průmyslníci mají nejlepší léta. Elektřina a plyn se jistě zdražují, ale to není absolutní důvod, aby oni požadovali zvláštní opatření,“ konstatoval Budaj s tím, že na zvláštní opatření mají nárok jen energeticky chudé rodiny. \“Nebudeme diskutovat o rozdávání peněz boháčem,\“ uzavřel Budaj.

Předchozí článekZlato, bitcoin, ETF fond nebo akcie? Osobně věřím nejvíce akciím, říká expert na finance Vlček
Další článekHrozí u nás realitní bublina? Prodávající nadstřelují ceny, bankovní znalci mají problémy s posudky