Finanční správa přichází s více novinkami. Chce usnadnit daňové plnění povinností

0
12
czech money

Finanční správa přichází na svém portálu s více novinkami. Zjednodušuje se vyhledávání v seznamu bankovních účtů. Informace o registrovaném plátci daně z přidané hodnoty (DPH) jsou zveřejněny kompletně. Jak v tiskové zprávě uvedla mluvčí finanční zprávy Martina Rybanská, i tímto krokem chce finanční správa usnadnit daňovým subjektům plnění jejich povinností.

Od středy se zpřístupňuje na portálu finanční správy pro uživatele několik nových proklientských funkcionalit. Nově tak bude poskytovat komplexnější výsledky vyhledávání v seznamech. Cílem je zobrazit po zadání vybraného DIČ na jednom místě co nejvíce dostupných informací z informačních seznamů na portálu finanční správy.

Podnikatelé tak najdou ucelená a potřebná data o registrovaném plátci DPH včetně čísla účtu, které plátce DPH používá k podnikání. Další úpravou prošla funkcionalita filtrování odeslaných a přijatých dokumentů v osobní internetové zóně a OSS v části Historie elektronické komunikace. Doplnil se údaj „Období“ do Detailu odeslaných a přijatých dokumentů v OIZ a OSS v části historie elektronické komunikace. Obdobná funkcionalita bude zapracována i do aplikací eDaneWin, a eDaneJava.

Dollar banknotes falling out of the upside down piggy bank

Finanční správa také upravila funkcionality v procesu odesílání elektronických dokumentů prostřednictvím portálu finanční správy. Uživatel bude mít po odeslání elektronického dokumentu možnost přímého zobrazení potvrzení, případně zobrazení výsledku odeslání s možností jeho uložení na lokální počítač as možností tisku.

Do obsahu Oznámení a Výsledku o odeslání dokumentu byl doplněn údaj týkající se období (zdaňovacího nebo účetního). Doplnila se také funkcionalita přímého zobrazení stvrzenek z detailu zprávy oznamující přijetí nebo odmítnutí podání. Obdobnou funkcionalitu finanční správa zapracuje i do klientských aplikací eDaneWin a eDaneJava.

Předchozí článekHrozí u nás realitní bublina? Prodávající nadstřelují ceny, bankovní znalci mají problémy s posudky
Další článekCo o vás ví úvěrový rejstřík? A pokud jste jednou zpožděna se splátkou, ohrozí to vaši novou hypotéku?