Revize elektro: Prevence a oprava případných závad na elektru

0
27

Revize elektro jsou důležitým krokem pro prevenci, díky které můžete předejít vážným závadám a případným úrazům elektrickým proudem. Proto jsou velmi důležité, využijte služeb profesionálů ve svém oboru, kteří se postarají o různé revize ve vašem objektu.

Druhy revize

Revize elektro lze rozdělit do několika kategorií dle toho, na co se zaměřují. Jednou z nich jsou tak revize elektrospotřebičů, které zpravidla probíhají jednou za 24 měsíců, tato doba však může být i kratší podle užívání elektrospotřebiče. Další významnou součástí jsou revize elektroinstalace a elektrorozvodů. Revize elektroinstalace probíhá při kolaudaci, následně jsou pak nutné periodické revize a v některých případech i mimořádné. V neposlední řadě jsou pak v nabídce revize elektrozařízení.

Kalkulace ceny

Kalkulace ceny za jednotlivé revize je velmi individuální. Cena se zpravidla mění podle celkového množství spotřebičů či elektronářadí. U revizí elektroinstalace se cena odvíjí od velikosti prostor a rozsáhlosti celé elektroinstalace a elektrorozvodů. Pro revize elektrozařízení vysokého napětí je pak třeba znát druh revize, a co se bude na elektrozařízení revidovat. Přesná kalkulace je tak velmi individuální a závisí na domluvě.

Revize hromosvodů

Kromě elektro revizí mezi službami najdete také revize hromosvodů. Údery blesků do budov a v jejich blízkosti jsou nebezpečné nejen pro lidi, ale také pro stavby a instalace s rozvodnými sítěmi. Hromosvody jsou tak součástí mnoha staveb a jsou velmi důležitou součástí. Revize jsou prováděny po montáži hromosvodu, později pak probíhají periodicky většinou po čtyřech letech. Pravidelnými revizemi tak snížíte či zabráníte nebezpečí poškození majetku a také svého zdraví.

Pravidelné kontroly by měly být nedílnou součástí vaší činnosti. Obraťte se proto na profesionály, kteří jsou připraveni provádět revize různých zařízení ve vašem objektu.

Předchozí článekBrzdový třmen: Repas namísto drahých oprav
Další článekVzdušný a prosvětlený dům přesně podle představ mladé rodiny